BREAKFAST AT TIFFANY'S

Dün akşamki derbi ülkenin yuzde 70'i için heyecan, benim için ise kendime ayıracağım bir akşam demekti!

Ben de güzel bir film izlemeye karar verdim ve seçimimi Breakfast at Tiffany's'den yana yaptım. 1961 yapımı filme, müziklere ve Audrey Hepburn'un stiline tekrar aşık oldum. Moda ve stil aleminde ilk günden bu yana büyük etki yaratan bu filmde sevdiklerimi sizinle de paylaşmak istedim...


Filmin en önemli stil anı olan ilk sahnesi! Holly'nin Tiffany's'in önünde kahvaltısını yaptığı sahne. Holly'e göre Tiffany's öyle mükemmel bir yer ki burada hiçbir kötülük barınamaz :)

Givenchy elbisenin asaletine bakar mısınız? Özellikle sırtı muhteşem, nefes kesici. Bu elbise 2006'da açık artırmada £ 467,200'a satılmış!

Bu arada, Chloe'de bu sezon gözlüklerin neredeyse aynısı var, ilgilenenlere duyurulur...2006'da Harpers Bazaar kapağını Natalie Portman bu elbiseyle süsledi!


Holly'nin yatarken taktığı uyku gözlükleri, kulak tıpaları bile özel! Bu aksesuarlar birçok alışveriş sitesinde hala satılıyor!


Filmin New York'ta geçiyor olması ve akademi ödüllü Moonriver şarkısı da beni benden alan diğer şeyler!

Holly'nin filmde farkında olmadan bir kadının şapkasını bile tutuşturduğu uzun sigaralığı da ayrı bir olay! Çok zarif ve insanı sigara içmeye teşvik ediyor neredeyse :) Ya da ben sigarayı bırakmış ama unutamamış biri olduğum için ben de böyle bir etki yaratmış olabilir :) Eldivenler de bir o kadar hoş!

Kısa kahküllere de dikkatinizi çekerim, birkaç sene önce yeniden ne kadar popüler olmuştu... Bu topuz modelinin adı da Audrey olabilir sanırım. Zamansız yani hiçbir zaman eskimeyecek , bakmaktan hiç sıkılmayacağınız bir model.


Son olarak, filmin ilk diyaloglarından biri,

"How do I look?"
"I must say I'm amazed" :)

ve Audrey tabii ki tüm film boyunca "amazing" gözükmeye devam ediyor, biz de O'na bayılmaya :)

10 yorum:

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Filme de Audrey'e de bayılırım:)

canDirekli dedi ki...

harika bi filmdi ben de yakın bi zmanda tekrar izledim :) çok güzel çok başarılı :) yani o döneme ait filmler arasında kıyas yapıorum tabiiki :)

yoksa kediye audrey den çok başrol verilmesi gibi komik ve sevimli şeylert var ve bütüüüüün film boyunca audrey çok şık :)

natalie ye gelince; onun yeinde olmak için kadınlar birbirini öldürebilir :)

Style Tricks by Ully dedi ki...

Ayse, aynen! Gecmisten bir ikon sec deseler ben Audrey'i secerim :)

Can, hakkaten kedi pek bi onemli filmde :) Bir de su ust komsu hic olmamis, sonra zaten pisman olmuslar o karakterden dolayi! Audrey'i al bugune getir yine ayni derecede sik ve hos olur. Guzel olan da bu aslinda...

canDirekli dedi ki...

evet ya üst komşu fenalık geçirtio bana da her izlemede :)

ama evet Audrey şuanda burda olsa yine şık olurdu çünkü genlerinde mükemmel bi asalet var :)

octaine dedi ki...

film başlarken isimleri yazıyor oyuncuların.. işte orada bence bitek audrey hepburn yazması lazm zira kendisini hayran hayran izlemekten diğer oyuncuları kimse farketmiyor ully :) öyle de bi filmdir.

not:"how do i look" diye kapıdan dışarı çıktığı sahneye dikkat :)

alchemilla dedi ki...

Ben de bu haftasonu Roman Holiday filmini izledim.. Bir kez daha Audrey'in asaletine, güzelliğine hayran kaldım.. Tavsiye ederim.. :)

Style Tricks by Ully dedi ki...

Octaine, o sahne ve giydiği şapka muhteşem zaten!

alchemilla, Roman holiday'i izlemedim, onu da en kısa zamanda izlemeliyim! teşekkürler

Lokum dedi ki...

audrey bende de garip hisler uyandırıo :) bütün gün otursak karşılıklı sobet etsek falan :)

Style Tricks by Ully dedi ki...

Lokum, ne güzel olur :)

Doorstepping dedi ki...

Ben de seneler önce kitabın orjinalini okumuştum, çok zevkliydi :) Ama filmine hiç denk gelmedim. En iyisi kitabı bir daha okuysyım :)))

Related Posts with Thumbnails