FASHION BABYLONAmazon siparişlerim geldi! Hem de beklediğim tarihten 1 ay once, neredeyse 2 hafta içinde elimde oldu kitaplar, süper!


Tabii hemen hepsine saldırdıktan sonra birine karar verdim ve başladım, Fashion Babylon! Bir moda tasarımcısının hayatının 6 ayını anlatıyor, daha 30 sayfa okudum ama şimdiden beni etkisi altına aldı. Okurken modayla ilgili de değişik bir sürü bilgi ediniyorsunuz ve ben tabii ki bunları burada yazmaya karar verdim :)


İlk dikkatimi cezbeden; ünlü mağazalar (Harvey Nichols, Harrods, Selfridges...vb.) tasarımcılardan aldıkları ürünlerin fiyatını 2.9'la çarparak mağazalarında satışa sunuyorlarmış. Örneğin 100 Pound'a aldıkları bir ürünü 290 Pound'a satıyorlar. Bu arada kitabın kahramanı ünlü tasarımcı, İngiliz ve hikaye Londra'da baslıyor. Amerika'da ise 3.1 ile çarpılıyormus bu rakam, bu yuzden tasarımcıların biraz ilerleyince en büyük amaçları kendi mağazalarını açmak imiş çünkü o zaman 30 Pound'a mal ettikleri bir elbiseyi mağazalarında 290 Pound'a satabiliyorlar :)

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails