SWEDISH DESIGNBir haftalık Stockholm+Kopenhag tatilimizden yeni döndük! Tüm Türkiye sıcaktan kavrulurken biraz serinledik :)

İsveç bana göre dünyanın tasarım yeteneği! IKEA Türkiye'ye ilk açıldığında tasarımlara ne kadar da şaşırmıştık, her şeyi nasıl da düşünmüşler diye hayran kalmıştık. İsveç'e gidince bu fonksiyonel estetik tasarımların nasıl da günlük yaşam tarzına dönüştüğünü ve IKEA'nın onlar için ne kadar doğal oldugunu görüyorsunuz. Kardeşim ve eşi Stockholm'de oturdugu için yılda en az bir kere ziyarete gidiyoruz ve her seferinde mutlaka hayran olacak birşeyler buluyoruz!

Iskandinav ülkelerinde yaşayanların en büyük özelliklerinden birinin yeniliklere ne kadar açık olduklarını ve bu sebeple trendleri takip etmede öncü olduklarını okumuştum. Zaten bu açıklık da değişik tasarımlar yapabilmenin en temel kuralı değil mi?

Bu karakterin modayı etkilemesi tabii ki imkansız! Biliyorsunuz dünya moda devi H&M İsveçli ama inanın tek harikaları bu değil! Sadece İskandinav ülkelerinde bulunan bir sürü marka var ve birbirleriyle yarışıyorlar. Bununla ilgili ilerleyen gunlerde daha detaylı yazacağım...0 yorum:

Related Posts with Thumbnails